Archetyp
Magik

Charakterystyka magika

„[…] One wierzą, a wiara wszystko zmienia. Mamy prawo marzyć i to, przypuszczam, jest największą siłą magii i przekonanie, że możemy zrywać możliwości jak dojrzałe owoce z drzewa […]”
Libba Bray – Studnia wieczności

Transformacja…, zmiana…, odnowa…, metamorfoza.., magia… Nieważne jak to robisz, Twoi Klienci nieustannie będą zdziwieni i zdumieni. Marki o archetypie Magika charakteryzują się ciekawością i wiedzą jak funkcjonuje świat, nasze ciało, nasz umysł. Często firmy zaawansowane technologicznie, szczególnie IT w naturalny sposób są magią dla zwykłego użytkownika. Magik czerpie z wiedzy i rozwiązań dostępnych w opracowaniach naukowych lub z wiedzy ludowej by stworzyć coś z niczego – lub zmienić bałagan w cud, niedoskonałość w piękno lub konflikt w harmonię.

Zacznijmy od tego, co oczywiste. Archetyp Maga jest łatwy do wykorzystania, jeśli możesz odwołać się do starożytnego lub egzotycznego pochodzenia. Łatwo jednak błędnie utożsamić markę o archetypie Magika z czarodziejem w szpiczastym kapeluszu. Tymczasem archetyp ten nie wiele ma wspólnego z Panem Czary-Mary. W swojej istocie, marka o archetypie Magika dąży do osiągnięcia celów, stosując podstawowe prawa tego, jak coś działa. Marki te są mocno nastawione na to, aby uzyskiwać szybkie i trwałe rezultaty. Rezultat ich działalności jest często transformujący lub wdrażający specjalne rytuały podnoszące postrzeganą wartość lub jakość życia Klienta.

Nawet jeśli marka odwołuje się do nauki, dla przeciętnego użytkownika archetyp Magika ma niezrozumiałą zdolność do manipulowania siłami natury. W przeciwieństwie do archetypu Mędrca marki o archetypie Magika zamiast tłumaczyć i edukować skupiają się na dostarczeniu pożądanego efektu bez wyjaśniania jak to robią. Marka o archetypie Magika wykorzystuje swoje umiejętności i zdolności, by spełniać marzenia swoich Klientów. Ta umiejętność często wprowadza u innych poczucie zdziwienia i zachwytu, lub niedoścignionej inspiracji. Marki o archetypie Magika mają cudowną zdolność do spełniania marzeń swoich Klientów.

Przykłady archetypu
magika

Słowa klucze związane z marką

 • szaman
 • medyk
 • czarownica
 • czarodziej
 • alchemik
 • uzdrowiciel
 • katalizator
 • innowator
 • wizjoner

Przykłady reklam

źródło: YouTube

Przykłady emoji

Style marki magika

Talent marki
magika

 • znajdywanie rozwiązań typu win-win
 • zamiana chaosu w cud
 • inteligencja
 • duchowość
 • innowacja
 • dążenie do doskonałości
 • wyobraźnia
 • zdolność spełniania marzeń

Postacie

Merlin

Merlin to legendarny czarodziej, który był doradcą i nauczycielem króla Artura. Merlin posiadał niezwykłe moce magiczne, które pozwalały mu przewidywać przyszłość, zmieniać kształt i wpływać na przebieg wydarzeń. Merlin był także znawcą tajemnej wiedzy i sztuki alchemicznej. Jako archetyp Magik, Merlin pomagał Arturowi stworzyć idealne królestwo Camelot i realizować ideał rycerskości.

źródło zdjęcia: wikipedia.org

Iron Man

Iron Man to superbohater z komiksów Marvela, który jest alter ego miliardera i geniusza Tony’ego Starka. Iron Man używa specjalnego pancerza, który zapewnia mu nadludzką siłę, odporność i zdolność latania. Pancerz ten jest wynikiem własnego wynalazku Starka, który stale go ulepsza i dostosowuje do różnych sytuacji. Iron Man pokazuje, że dzięki kreatywności i technologii można stworzyć niesamowite rzeczy i zmieniać świat na lepsze.

źródło zdjęcia: pinterest.com

Dżin (Alladyn)

Dżin to nadprzyrodzona istota z mitologii arabskiej, która ma moc spełniania życzeń. Dżin żyje wewnątrz lampy lub innego przedmiotu i może być uwolniony przez osobę, która go znajdzie. Dżin może przybierać dowolną postać i manipulować rzeczywistością według woli swojego pana lub pani. Dżin symbolizuje potencjał twórczy i możliwość realizacji najskrytszych pragnień.

źródło zdjęcia:

Gandalf

Gandalf to potężny czarodziej z powieści J.R.R. Tolkiena “Władca Pierścieni” i “Hobbit”. Gandalf należy do rasy Istari, która została wysłana do Śródziemia, aby pomóc ludziom i innym rasom w walce ze złem. Gandalf dysponuje wielką mądrością i władzą magiczną, której używa do obrony dobra i sprawiedliwości. Gandalf jest przewodnikiem i mentorem dla bohaterów podróży i inspiruje ich do odwagi i poświęcenia.

źródło zdjęcia: pinterest.com

Steven Spielberg

Steven Spielberg to jeden z najbardziej znanych i wpływowych reżyserów filmowych w historii kina. Spielberg jest twórcą wielu kultowych filmów, takich jak “Szczęki”, “T.”, “Park Jurajski”, “Lista Schindlera” czy “Indiana Jones”. Spielberg ma niezwykły talent do opowiadania historii i tworzenia nastroju za pomocą obrazu i dźwięku. Steven Spielberg pokazuje, że dzięki wyobraźni i pasji można stworzyć niezapomniane dzieła sztuki i poruszyć miliony ludzi.

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Morfeusz

Morfeusz to postać z filmu “Matrix”, który jest liderem rebeliantów walczących przeciwko systemowi kontrolowanemu przez maszyny. Morfeusz jest także nauczycielem Neo, wybrańcem, który ma moc zmieniania Matrixa według swojej woli. Morfeusz wierzy głęboko w proroctwo i swoją misję, a także potrafi wykorzystywać możliwości, jakie daje Matrix. Jako archetyp Magik, Morfeusz jest inicjatorem i katalizatorem zmiany i oświecenia.

źródło zdjęcia: https://matrix.fandom.com/wiki/Morpheus

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey to amerykańska osobowość telewizyjna, producentka, pisarka i filantropka. Oprah jest znana z prowadzenia własnego talk-show, w którym porusza wiele ważnych i trudnych tematów, takich jak zdrowie, edukacja, prawa człowieka czy duchowość. Oprah jest także założycielką i prezeską sieci telewizyjnej OWN, która promuje wartości pozytywne i inspirujące. Oprah pokazuje, że dzięki wrażliwości i empatii można pomagać innym ludziom i zmieniać ich życie na lepsze.

źródło zdjęcia: forbes.pl

George Lucas

George Lucas to amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który jest twórcą sagi “Gwiezdne wojny” i “Indiana Jones”. Lucas jest także założycielem i właścicielem studia filmowego Lucasfilm, które jest odpowiedzialne za wiele innowacji technologicznych i artystycznych w branży filmowej. Lucas jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w historii kultury popularnej. Lucas pokazuje, że dzięki wizji i odwadze można stworzyć niezwykły świat i wpłynąć na wyobraźnię pokoleń.

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Muzyka

katarzyna łaska
„mam tę moc”

źródło: YouTube

Typowa piosenka
magika

źródło: YouTube

Inspiracje